Procedura otwartego konkursu na doktoranta

Wymagania:

• tytuł magistra z zakresu filozofii,
  • zainteresowanie zagadnieniami z zakresu komunikacji naukowej, ewaluacji nauki i polityki naukowej,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego i polskiego,
  • doświadczenie w prowadzeniu wywiadów (badania jakościowe),
  • umiejętność pracy w MaxQDA,
  • umiejętność pracy w IBM SPSS,
  • umiejętność pracy w zespole, pracowitość, solidność i motywacja do pracy naukowej,
  • wysoki poziom samodzielności, motywacji i rzetelności,
  • silna motywacja do realizacji badań naukowych,
  • dyspozycyjność.

Dodatkowo przy rozpatrywaniu kandydatur brane pod uwagę będą:

• doświadczenie w pracy naukowo-badawczej (udokumentowane np. publikacjami lub wyróżnioną pracą magisterską, udziałem w konferencjach, działalnością w studenckim kole naukowym, itp.),
  • znajomość innych języków obcych aniżeli wyżej wymienione.

Opis zadań:

Stypendyst(k)a będzie wykonawcą w projekcie naukowo-badawczym pt. „Punktoza w czasach systemów ewaluacji nauki” (Sonata BIS 7, UMO-2017/26/E/HS2/00019), kierowanym przez dra hab. Emanuela Kulczyckiego, prof. UAM.

W ramach projektu stypendyst(k)a  będzie: gromadzić i harwestować dane ze stron internetowych, analizować dane jakościowe w MaxQDA dotyczące zasad okresowej ewaluacji pracowników, przeprowadzać częściowo ustrukturyzowane wywiady z naukowcami pracującymi na polskich uczelniach, analizować dane ilościowe w IBM SPSS, uczestniczyć w regularnych dyskusjach w obrębie zespołu badawczego, przygotowywać we współautorstwie publikacje oraz prezentacje na konferencje.

Typ konkursu NCN: Sonata BIS – HS
Termin składania ofert: 24 czerwca 2018, 23:59

Nazwa jednostki: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Nauk Społecznych
Nazwa stanowiska: doktorant/stypendysta

Forma składania ofert: email
Warunki zatrudnienia: Stypendium w projekcie w wysokości 120,000 PLN – wypłacane przez 48 m-cy

Dodatkowe informacje:

Do wysłanego drogą mailową zgłoszenia dołączyć także należy następujące dokumenty w formacie pdf:

• wypełniony formularz zgłoszeniowy: Kliknij i pobierz
  • dyplom ukończenia studiów II stopnia (skan),
  • kopię pracy magisterskiej i jej recenzji,
  • dokumenty potwierdzające (ewentualne) osiągnięcia naukowe (szczegóły w formularzu zgłoszeniowym).

Zainteresowanych kandydatów proszę o przesłanie dokumentów w formacie pdf na adres mailowy emek@amu.edu.pl do dnia 24 czerwca 2018, 23:59 (w temacie wiadomości proszę napisać: „Wniosek o przyznanie stypendium doktoranckiego w konkursie Sonata BIS 7”).

Po zebraniu ofert komisja konkursowa przeprowadzi kwalifikację kandydatów na podstawie złożonych dokumentów. Komisja może również wezwać wybranych kandydatów w celu przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. Kandydaci zostaną indywidualnie poinformowani o wynikach pierwszego etapu rekrutacji i (ewentualnie) o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.

Rozstrzygnięcie konkursu do dnia 3 lipca 2018 r.