Zmarł Profesor Norbert Leśniewski.

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 8 lipca 2021 roku zmarł Profesor Norbert Leśniewski.
 
Profesor Leśniewski rozpoczął studia filozoficzne w Poznaniu w 1988 roku, zaś po ich ukończeniu podjął w 1993 roku pracę w ówczesnym Instytucie Filozofii UAM.
 
Przez wiele lat swojej pracy dał się poznać jako wybitny naukowiec i dydaktyk inspirujący kolejne pokolenia studentów i studentek do zgłębiania klasycznej filozofii niemieckiej, filozofii współczesnej, hermeneutyki oraz retoryki.
 
Był aktywnym organizatorem życia studenckiego. Przez wiele lat opiekował się Kołem Studentów Filozofii UAM, był jednym z inicjatorów i pierwszym opiekunem studenckiego czasopisma naukowego Preteksty.
 
Wśród Jego zasług należy wymienić również pełnienie funkcji sekretarza studiów niestacjonarnych oraz instytutowego koordynatora programu wymian międzynarodowych Socrates/Erasmus.
 
W uznaniu swoich zasług otrzymał Nagrody Rektora I, II i III stopnia. W latach 2015-2019 był kierownikiem Zakładu Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej.
 
Żegnamy Mistrza, Przyjaciela, Współpracownika i Naukowca.
 
 
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 lipca 2021 r. o godz. 11:00 (uroczystości rozpoczną się w kościele mszą świętą, następnie kondukt przejdzie na cmentarz) na Cmentarzu Przykościelnym, ul. Kościelna 10, Obrzycko.
 
 
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia.
Społeczność Wydziału Filozoficznego UAM
 
 

Comments are closed.