Elektroniczna Legitymacja Studencka jak karta PEKA

Elektroniczna Legitymacja Studencka jak karta PEKA

Rozpoczynasz studia w Poznaniu?

Czy wiesz, że aby korzystać ze wszystkich zalet transportu publicznego organizowanego przez ZTM w Poznaniu warto wyrobić sobie kartę PEKA albo aktywować Elektroniczną Legitymację Studenta w systemie PEKA?

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem informacyjnym.

Miasto Poznań dostosowuje ofertę biletową do potrzeb mieszkańców. Z myślą o studentach i doktorantach w taryfie znalazły się korzystne cenowo bilety specjalne. Aby skorzystać z pełnej oferty warto wyrobić sobie kartę PEKA albo dostosować swoją ELS do systemu PEKA.

Elektroniczna Legitymacja Studencka jak karta PEKA

Imienna karta PEKA. Wniosek o jej wydanie można złożyć w Punkcie Obsługi Klienta ZTM lub przez Internet, na www.peka.poznan.pl (na wyrobienie oczekuje się do 10 dni roboczych). Posiadając taką kartę, można korzystać z tPortmonetki, można na niej również zapisać bilety okresowe: na sieć lub trasowane.

Elektroniczna Legitymacja Studencka. Studenci mogą aktywować swoją Elektroniczną Legitymację Studencką w systemie PEKA i korzystać z taryfy biletowej na takich samych zasadach jak posiadacze karty PEKA. Daje im to możliwość zapisania jakiegokolwiek biletu okresowego lub doładowania korzystania z tPortmonetki, dzięki której można płacić za liczbę przejechanych przystanków.

Jak to zrobić? To proste!

Każdy posiadacz ELS może szybko i wygodnie sprawdzić czy jego legitymacja może być aktywowana w systemie PEKA. Wystarczy wejść na stronę Międzyuczelnianego Centrum Personalizacji Legitymacji Studenckich i wpisać numer legitymacji.
Jeśli ELS może funkcjonować w systemie PEKA, konieczna jest jej aktywacja. Wystarczy wówczas złożyć wniosek o adaptację karty w systemie PEKA (nie ma potrzeby załączania zdjęcia), a następnie aktywować ją w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta ZTM.
Wniosek można wypełnić na stronie: www.peka.poznan.pl. W Punkcie Obsługi Klienta należy powiadomić osobę obsługującą o adaptacji ELS przez stronę internetową. Można również udać się do jednego zPunktów Obsługi Klienta, tam należy w formie papierowej złożyć wniosek o adaptację ELS i wówczas można aktywować ELS w systemie PEKA „od ręki” (kasjerka/ kasjer wprowadzi do systemu niezbędne dane).

Bilety ZTM

Korzystając z systemu PEKA każdy sam może zdecydować, czy chce używać tportmonetki z korzystnym przystankowym naliczaniem opłat (system pobiera opłaty za przejechane przystanki, a nie czas spędzony w pojeździe), czy też woli skorzystać z biletu okresowego.
W ofercie dostępne są bilety na sieć (od 14 do 366 dni) oraz trasowane (14-90 dni). Studenci mogą kupić również – przez Internet, w POK, punktach sprzedaży, czy w biletomatach – bilet semestralny.

Bilet semestralny

Dla studentów często korzystających z transportu publicznego polecamy bilet semestralny. To bardzo atrakcyjna cenowo oferta m.in. dla studentów oraz doktorantów i słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych oraz nauczycielskich.
Podstawą do korzystania z tego typu biletu jest ważna legitymacja szkolna, imienna karta PEKA z zapisaną informacją o przysługującym uprawnieniu lub Elektroniczna Legitymacja Studencka (Doktorancka) aktywowana w systemie PEKA.

Szczegóły:

Comments are closed.