• To wydarzenie minęło.

Międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Filozofia w informatyce”

Date 2 grudnia 2022 - 3 grudnia 2022

Mamy przyjemność już po raz siódmy zaprosić na międzynarodową konferencję naukową z cyklu „Filozofia w informatyce”, która odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2022 r. na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nasze spotkania mają za zadanie scalać różne polskie środowiska naukowe i badawcze zajmujące się refleksją nad informatyką i służyć rozwojowi filozofii informatyki rozumianej jako ogólna refleksja nie tylko nad teoretycznymi i technologicznymi, ale również psychologicznymi i społecznymi aspektami tej dyscypliny. Mamy nadzieję, że zapraszając specjalistów z tak różnych dziedzin zajmujących się informatyką jak filozofia (w tym w szczególności logika, ontologia i epistemologia), fizyka, nauki inżynieryjne, informatologia i bibliotekoznawstwo, psychologia i socjologia, przyczynimy się do dalszego rozwoju badań interdyscyplinarnych związanych z informatyką. Jesteśmy otwarci na badaczy spoza Polski, dlatego część wystąpień i publikacji może zostać przedstawiona w języku angielskim. Referaty mogą zostać wygłoszone online (MS Teams) lub w sali konferencyjnej Wydziału Filozoficznego UAM (sala 215).

Organizatorzy konferencji:

Wydział Filozoficzny UAM
Wydział Psychologii i Kognitywistyki UAM

Komitet organizacyjny:

Dr hab. Sławomir Leciejewski, prof. UAM: slaaw@amu.edu.pl
Dr hab. Paweł Łupkowski, prof. UAM
Dr Paweł Stacewicz (PW)
Dr Mariusz Szynkiewicz (UAM): mariusz.szynkiewicz@amu.edu.pl
Mgr Michał Gołda (UAM) – sekretarz konferencji: michal.golda@amu.edu.pl

PROGRAM KONFERENCJI

ABSTRAKTY

Zdalny dostęp – 2 grudnia 2022

Zdalny dostęp – 3 grudnia 2022

Ważne terminy:
13 listopada 2022 – nadsyłanie abstraktów
20 listopada 2022 – akceptacja abstraktów
27 listopada 2022 – publikacja programu konferencji

Zgłoszenia powinny zawierać od 300 do 500 słów, listę 3-5 słów kluczowych, do 5 najważniejszych pozycji bibliograficznych związanych z tematem, tytuł wystąpienia po polsku i angielsku (w przypadku referatów polskojęzycznych), najważniejsze dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail, telefon, i afiliację autora pracy) oraz preferowany sposób wystąpienia (w sali, online) i język wystąpienia (polski, angielski).

Abstrakty referatów należy przesłać na adres e-mail sekretarza konferencji do 13 listopada 2022.

Opłata konferencyjna: 100 zł (obowiązuje tylko dla osób, które przyjadą do Poznania i będą wygłaszać referat w sali 215 Wydziału Filozoficznego UAM); osoby uczestniczące w konferencji online są zwolnione z opłat.

Wpłaty należy przelewać na konto bankowe UAM do końca listopada 2022:
Santander Bank Polska S.A. 77 1090 1362 0000 0000 3601 7903, w tytule przelewu podając numer subkonta /KN000698/ oraz imię i nazwisko uczestnika wygłaszającego referat.

English version of the invitation to the conference

Conference website

Rejestracja uczestnictwa biernego w konferencji

Start:
2 grudnia 2022